Поврзи се

Балкан

Катругалос ќе ја претставува грчката влада на инаугурацијата на Пендаровски

Шефот на грчката дипломатија, Јоргос Катругалос како претставник на грчката влада, ќе присуствува на инаугурацијата на Стево Пендаровски, јави дописничката на МИА од Атина.

-Министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, утре, 12 мај ќе замине за Скопје за да ја претстави грчката влада на инаугурацијата на новиот Претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, соопштуваат од грчкото МНР.

МИА

The post Катругалос ќе ја претставува грчката влада на инаугурацијата на Пендаровски appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com