Кејт Мидлтон сака да роди уште три деца, но таа желба нема да и се исполни – кралицата и забранила, еве зошто!

Откако го роди синот принц Луис во април 2018 година, кој им се придружи на нејзиниот брат Џорџ (8) и сестрата Шарлот (6), често се појавуваат наслови дека Кејт Мидлтон, сопругата на британскиот принц Вилијам, е бремена, пишува Глоси.

Кралската двојка е во брак цела деценија и трипати со нетрпение ги пречекаа децата, а Кејт Мидлтон наводно би сакала да има уште три деца.

Сепак, од почетокот на оваа година се шпекулира дека тоа нема да се случи поради забраната на кралицата Елизабета двојката да го прошири семејството.

Наводно, Елизабета Втора јасно ѝ кажала на сопругата на нејзиниот внук и на уште еден во редот за тронот да не забременуваат повторно. Кралицата наводно „има поинакви планови“ за Кејт Мидлтон.

„Во случај Кејт повторно да забремени, јасно е дека би била на породилно боледување и дека нема да може да ги извршува своите кралски должности“, рекол извор близок до Бакингемската палата за британските медиуми.

– Имајќи предвид дека по заминувањето на Хари и Меган минатата година, многу работни места паднаа на плеќите на Вилијам и Кејт, кралицата не може да дозволи да отсуствуваат оние кои во моментов најмногу работат за кралското семејство.

Значи, круната и земјата пред сè, па и такви големи и лични желби! Според National Enquirer, Кејт Мидлтон е „со скршено срце“ поради тоа и не може да и прости на кралицата за оваа забрана.

Инаку, во британската јавност веќе неколку години се шушка дека круната би можела да го „прескокне“ синот на Елизабета, принцот Чарлс и дека кралицата може да донесе одлука директно да ја наследи нејзиниот внук Вилијам. Таа наводно е воодушевена од пристапот на младиот војвода од Кембриџ и неговата сопруга, а интересно е што Кејт Мидлтон е меѓу највредните членови на семејството денес, иако на почетокот од врската со Вилијам постоел страв дека таа не би направила ништо.

Пред нивната венчавка, Кејт и Вилијам имале долго време, а кралицата наводно коментирала дека нејзината идна снаа „не работи многу“, поради што Мидлтон од својот сакан го добила тајниот прекар Војвотката на мрзеливоста! Со оглед на тоа колку долго се забавуваа Кејт и Вилијам пред венчавката, многумина веруваа дека Мидлтон ќе биде вработен пред свадбата. Меѓутоа, бидејќи беше многу позната по врската со принцот, и беше тешко да изгради кариера. Кејт работеше во Jigsaw и помагаше во фирмата на нејзиниот татко, но тоа не беше доволен публицитет, па често беше исмејувана и тврдеше дека не е премногу вредна.

Поврзани вести

ОВИЕ 3 НАМИРНИЦИ СЕ СПАС ЗА ЖЕНИТЕ ВО МЕНОПАУЗА: Полни се со протеини и влакна, а не додаваат килограми!

Со доаѓањето на менопаузата, вистинско време е да се размислува за промена на навиките кога се во прашање исхраната и физичката активност, со цел да се зачува физичкото и психичкото здравје, но...

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...