Ќерка со нож ја ранила 76 годишната мајка

Од МВР информираат дека вчеравечер во 19.40 часот во пoлициската станица Македонски Брод, од Здравствен дом во градот било пријавено дека кај нив со повреди од остар предмет била донесена 76 годишна жена од село од Македонски Брод.

Според пријавеното, таа била повредена од нејзината ќерка. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното