КИНЕСКИОТ ХОРОСКОП ТВРДИ: Почетокот на 2022 година носи неверојатна среќа за овие три знаци!

Во јануари ѕвездите ќе покажат голема наклонетост кон одредени хороскопски знаци. Иако некои планети се во ретроградно движење, првиот месец од годината ќе биде свечен и необичен.

Близнаци

Во првиот месец од новата година Близнаците ќе блеснат со прекрасна енергија, која ќе биде магична од првиот до последниот ден и ќе се чувствуваат како животот да им е бајка. Големи се шансите да им се оствари големата желба за која полека почнуваат да губат надеж дека некогаш ќе се оствари.

Според лунарниот кинески календар, 2022 година е година на водниот тигар, па на почетокот на годината Близнаците амбициозно ќе тргнат кон остварување на своите цели. Чуда се случуваат, а овој знак треба да биде подготвен за многу изненадувања.

Стрелец

Стрелците ќе бидат многу среќни бидејќи љубовните желби ќе им се остварат. Оние кои долго време сонувале да запознаат сродна душа, на почетокот на новата година ќе запознаат некој посебен. Стрелците кои веќе пронашле партнер, во јануари ќе размислуваат за следниот чекор – заеднички живот или брак.

Ако веќе познаваат некој посебен, јануари ќе биде вистинско време да соберат храброст и да го направат првиот чекор.

Водолија

Водолиите во јануари ќе вложат многу труд во исполнувањето на неговите желби. Тоа ќе биде најсреќниот месец во новата година за нив, на сите полиња во животот – во финансиите, љубовта и здравјето.

Ќе бидат полни со енергија и самодоверба и конечно ќе одлучат да ризикуваат за да го постигнат она што го сакаат. Интуицијата ќе ги води да донесат правилна одлука.

Поврзани вести

Бектеши и Лорер потпишаа Меморандум за разбирање за промоција и инвестициска соработка на малите и средни претпријатија од Северна Македонија и Бугарија

Министерот за економија Крешник Бектеши и министерот за иновации и раст на Република Бугарија, Даниел Лорер денеска во Софија во рамки на заедничката седница на македонската и бугарската Влада потпишаа Меморандум за...

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков истакна дека „постојат држави како што е Република Северна Македонија каде што индивидуалните права се остаруваат...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете земји, со акцент на темите кои ги опфаќаат ново-формираните работни...

Дали пуканките се едни од најздравите закуски?

Пуканките се една од најпопуларните закуски. Сепак, честа дилема е дали пуканките навистина се една од најздравите закуски? Пуканките се навистина одличен избор за грицкање доколку не сакате да...

Најважното

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...