Поврзи се

Свет

Комбе удри во авионот на Меркел во Дортмунд

Жена која возела комбе, удрила во авионот со кој Ангела Меркел требало од Дортмунд да замине во Берлин. Комбето сопрело од жена која застанала да го слика авионот, но не ја повлекла рачната, со што удрила во авионот.

Таа по настанот истакнала дека била возбудена што во нејзиното комбе се возела германската канцеларка.

Споменатата жена била вработена на аеродромот. Меркел поради овој инцидент, морала со хеликоптер да се упати кон Берлин.

The post Комбе удри во авионот на Меркел во Дортмунд appeared first on ТВ21.


Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com