Поврзи се

Свет

Крвав напад во Мексико, убиени 13 лица во ресторан, меѓу нив и едно бебе

Published

on

Вооружени лица ноќеска убиле 13 лица во еден ресторан во Мексико, меѓу кои и едно бебе, јавува „Ексцелзиор“. Нападот се случил во градот Минатитлан во државата Веракруз. Настрадале пет жени и седум мажи.

Оваа држава е позната по криминалот и вооружените престрелки. Нападот се случил во 18:30 часот по локално време во ресторан во кој се одржувала приватна забава. Непознато лице, веројатно бегајќи од убијци, се сокрил во ресторанот, и каде ги користел гостите како жив штит. Меѓутоа напаѓачите почнале да пукаат, и подоцна избегале.

-Текстот продолжува по рекламата-

Бројот на повредени и натаму не е познат.

The post Крвав напад во Мексико, убиени 13 лица во ресторан, меѓу нив и едно бебе appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Тешка сообраќајна несреќа во прилепско, еден загинат, едно лице повредено

4NEWS.mk

Албанија ќе воведува задолжително носење заштитна маска и парични казни за неносење

Македонија

Чулев: МВР превзема мерки за расчистување на кривично дело „поткуп при избори и гласање“

4NEWS.mk

Бреша: Балотели тежи 100 килограми, затоа не игра

Македонија

Листа на најмоќните пасоши во Светот – македонскиот на 47-мо место и со пад во однос на минатата година

4NEWS.mk

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Македонија

Пандемијата не стивнува, Филипче уверува дека болничките капацитети се доволни за прием на пациенти

Македонија

Зијадин Села во „Изборни дебати“ на ТВ21 одговара дали по изборите ќе коалицира со Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

4NEWS.mk

Ковид-пандемијата не стивнува, болничките капацитети доволни за прием на пациенти

4NEWS.mk

Македонецот Николовски ќе игра на Афробаскет 2021г

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија