Левица: Шверцерската седница повторно прекината, ние не сме избрани тука за да молчиме

Од Левица со ново соопштение информираат дека „шверцерската седница“ во Собранието повторно е прекината.

„Додека нема услови за одржување на седницата, не може да ја терате седницата. ПРЕКИНЕТЕ ЈА СЕДНИЦАТА!

Ние не сме избрани тука за да молчиме, не сме избрани тука за посраните привилегии како пратеници. Ние сме избрани тука за да ги штитиме интересите на овој народ!”, велат од Левица.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното