Поврзи се

Свет

Меј низ солзи најави оставка: Се повлекувам на 7. јуни

Британската премиерка Тереза Меј денеска во 10 часот по локално време најави дека заминува од премиерската позиција на 7. јуни годинава.

„Дадов се од себе. Се обидов да договорам најдобри услови, направив се за да ги убадам пратнениците да го поддржат договорот за Брегзит. За жал, не успеав. Три пати се обидов. Верувам дека беше правилно да се издржи. Сега верувам дека е треба нова личност да се обиде. Ќе поднесам оставка во петок на 7. јуни.”, истакна Меј која со солзи го најави своето повлекување.

The post Меј низ солзи најави оставка: Се повлекувам на 7. јуни appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com