Свет
18,281,051
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
18,658
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
4,509
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
124,828
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02

Миле Јанакиески вратен во Шутка

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески е вратен во Шутка, потврди вечерва директорот на затворот – Ѓоко Котевски во изјава за медиумите.

Котевски рече дека денеска се случени два инциденти, едниот во 13 часот и другиот во 14 часот. Додаде дека во затворот реакцијата на полицијата е брза и дека ги осудуваат овие инциденти.

Од болницата „8-ми септември“ претходно преку соопштение информираа дека не се констатирана телесни повредни кај Миле Јанакиески.

Извор: ТВ21

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com