Свет
18,281,051
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
18,658
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
4,509
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
124,828
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02

Мицкоски: Не ми дозволија да го видам Миле

Залудни беа обидите на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за да го посети Миле Јанакиески кој денеска беше префрлен во болницата “8-ми септември” откако во затворот Шутка се случила физичка пресметка.

“Не ми дозволија да го посетам Миле Јанакиески, никој не дојде да ни каже што се случува. 50 полициски сили имаше пред собата на Миле, чекавме директорот да добие насока од неговиот шеф Зоран Заев да ни каже, да ни го оправда ова. Докторот ни кажа дека Миле има телесни повреди по телото”, рече Мицкоски.

Извор: ТВ21

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com