Поврзи се

Македонија

Мицкоски: Не сум информиран за средбата во Охрид, немаме друга алтернатива освен ЕУ

Додека премиерот Зоран Заев во Охрид заедно со лидерите од регионот одржаа средба наречена Балкански Шенген, шефот на опозицијата Христијан Мицкоски излезе на прес конференција каде истакна дека Македонија нема друга алтернатива од полноправното членство во НАТО и ЕУ. Во врска со средбата во Охрид, Мицкоски рече дека не бил известен за што ќе се разговара на таа средба.

Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања рече дека во изборните листи нема да има место за луѓе кои се осудувани за криминал.

-Текстот продолжува по рекламата-

Опозицискиот лидер ја критикуваше владата за неуспехот во однос на инвеститорите во земјава како и потфрлањето за ветувањата во инфраструктурата, како патот Куманово – Крива Паланка, Росоман – Прилеп и Скопје – Блаце.

Извор: ТВ21

Реклама
Македонија

Ни 30% од државата нема канализација – треба ли да се стремиме кон Eвропа без канализација?

Македонија

Внимателно со „Малиот шенген“ – СКСЗМ: Не треба да и се наштети на економијата на земјава

Македонија

Што се случи во петокот во Охис? Објаснува Макрадули во #10минути на ТВ21

4NEWS.mk

Косово: ЦИК ќе ја чека одлуката на Врховен суд за гласовите од Србија

Македонија

Зошто граѓаните се жалеа, а истражувањето покажа дека нема штетни материи во воздухот? Одговара Макрадули во „10 минути“

4NEWS.mk

МААЕ откри збогатен ураниум на непријавена локација во Иран

Македонија

Што друго опасно има освен Линдан во Охис? Одговара Макрадули во „10 минути“ на ТВ21

4NEWS.mk

Макрон го пречека Пендаровски

4NEWS.mk

Полска ја прослави годишнината од независноста палејќи знаме на ЕУ

Македонија

Макрадули: Разочаран сум бидејќи пропадна тендерот за филтри на РЕК Битола

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com