Модниот свет во шок: 27-годишен модел ненадејно почина

Моделот Џереми Рулеман ненадејно почина на 27-годишна возраст. Причината за смртта на младиот американски модел засега е непозната, а еден од првите што ја објави неговата смрт е дизајнерот Кристијан Сириано, кој го сметаше Рулеман за своја муза.

„Никогаш не сум објавил вакво нешто, но навистина е тешко да изгубиш пријател кој беше толку убава душа. Ова е за Џереми, најубавиот човек, кој им даде толку многу љубов на сите што ги запозна без разлика на се. Ја испраќам сета моја љубов до неговото семејство и пријателите кои изгубиле некој толку посебен. Знам дека ќе се сретнеме повторно еден ден, но во моментов сакам само да го гушнам. Почивај добро Џереми, сите те сакаме многу. Испрати љубов на неговото семејство денес ве молам“, рече Сириано.

Студирал психологија

Ruehlemann претходно студирал психологија, но во 2017 година одлучил да се занимава со кариера како модел. Се појави на неколку модни ревии на Сириано и манекенираше за различни брендови и дизајнери, како Џон Варватос, Џозеф Абауд, Супердрај, Мејси, Зара, Ник Греам и Ателје Силијан.

Последен пат на Инстаграм објави пред три дена.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното