Поврзи се

Здравје

Моќен лек против кашлица за деца – преку ноќ ги чисти градите од слуз

Published

on

Направете моќен лек за кашлица кој може да го користат и деца, идеално за зимата, ниските температури и периодот на настинки.

СОСТОЈКИ:

-Текстот продолжува по рекламата-

домашен мед
маслиново масло
брашно

ПОДГОТОВКА:

Прво се меша малку брашно и маслиново масло и добро се меша, а потоа додадете мед. Мешајте добро за да добиете еднолична смеса и потоа ставете ја на салфета а врз неа ставаете газа.
Газата ставете ја на грбот или на градите, па прицврстете ја со леплива лента, така што нема да се движи, но може да работи цело време.
Ако го ставите ова на деца, тогаш направете го тоа три часа пред да отидат во кревет.
Не се случиле никакви несакани реакции досега, така да сите може да го користат.

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Средба на работните групи за Законот за ЈО во Собранието

Македонија

„Ако формираме Влада, за 100 дена ќе го вратиме името Македонија“, вели Ристовски од Интегра

Македонија

Грчева: Јас сум против членство во НАТО

Македонија

#ClickPlus – Стојановски: Договорите со Грција и со Бугарија се нашата иднина; Ристовски: Тие се нашата глупост!

Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com