Поврзи се

Македонија

На Мицкоски не му паѓа на памет за оставка, и најави: „Владата на Заев нема да преживее долго“

Published

on

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека новата Влада нема да преживее долго и дека истата ќе падне пред истекот на нејзиниот мандат со протести од граѓаните. Тој рече дека ќе му се спротивстави на овој владин состав и дека СДСМ ја чека жешка есен.

-Текстот продолжува по рекламата-

Мицкоски рече дека не му паѓа на памет да даде оставка од позицијата лидер на ВМРО-ДПМНЕ. Со тоа тој даде до знаење дека залудни се барањата на иницијаторите кои три недели бараат негова оставка нарекувајќи го виновник за поразот на изборите на 15 јули. Мицкоски рече дека би бил кукавички чин токму во ваков момент да си поднесе оставка.

Иницијатива за вонреден конгрес не се постигна во партијата, рече Мицкоски, а за новинарите ја објасни формата и начинот на свикување вонреден конгрес во ДПМНЕ.

Loading...

По изјавата на Мицкоски дека не му паѓа на памет да даде оставка, реагираа од Иницијативниот одбор од каде што бараат оставка од лидерот на ДПМНЕ. Во нивното соопштение се вели дека во оваа ситуација виновен е токму Мицкоски за тоа што Заев добил втор мандат. За Мицкоски освен новинарите прашање имаше и една госпоѓа која Мицкоски ја покани во партијата за да ја сослуша нејзината мака.

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com