На сите им кажуваа колку се сакаат, а денес се разведуваат: По 4 години брак, пукна тиквата!

Џејсон Мамоа и Лиза Бонет се разведоа по 4 години брак!

Тие ја објавија оваа вест преку заедничка изјава на Инстаграм.

„Сите го почувствувавме притисокот на овие променливи времиња… Промените се случуваат, а ниту нашето семејство не е имун…“ ја започна парот пораката.

Двајцата рекоа дека не ја споделуваат оваа вест затоа што сметаат дека вреди таа вест, но дека е фер и достоинствено да се известува.

„Љубовта меѓу нас продолжува, еволуирајќи се на начинот на кој тој сака да живее. Се ослободуваме еден со друг за да бидеме она кон што се стремиме“.

Тие ветија дека ќе продолжат да се фокусираат на своите деца!

Џејсон (42) и Лиза (54) се во брак од октомври 2017 година, а во врска од 2005 година. Заедно имаат две деца: Лола и Накоа-Вука.

Двојката веќе некое време не е видена заедно, а Лиза не се појави на промоцијата на филмот на нејзиниот сопруг „Дина“.

Поврзани вести

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.