Поврзи се

Македонија

На вестите на ТВ21 се појави транспарент на граѓанин со порака до ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ (ВИДЕО)

Додека нашиот репортер од Охрид за соговорник го имаше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, во позадина се појави граѓанин со транспарент на кој им порачува на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ да ги вратат парите.

Иако транспарентот има грешки, сепак, јасна е пораката.

Целата изјава на Арсовски низ видеото подоле, а транспарентот можете да го погледнете од 1:12.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com