Наградите за кралските претстави им одат убедливо: Што се способни да направат кога им недостига внимание?

Понекогаш очајно им треба нашето внимание, а понекогаш само сакаат да спијат.

Иако се третирани како рамноправни членови на семејството, многу миленици се навикнале во текот на животот да имаат простор за себе со луѓето, па научиле да прибегнуваат кон различни однесувања за да се борат барем за малку внимание.

Интернетот генерално е полн со секакви видеа за домашни миленици, почнувајќи од најсмешните до некои од најсериозните. Претежно миленичињата се претставени во поубаво и попозитивно светло, но неколку клипови станаа навистина вирални поради урнебесните реакции на милениците кога им треба човечко внимание.

И кучињата и мачките се претвораат во вистински „кралски драми“ кога тоа не им се допаѓа и кога нивните сопственици се зафатени,.

Во продолжение видео:

@moose_the_miniaussie

#miniaussie #aussie #australianshepherd #fy #fyp #foryou #foryoupage #dogsofttiktok #dogsoftiktokviral #whiningdog #whining #dramaqueen #annoyingdog #givemeattention @doggosdoingthings @DogsOf TikTok @weratedogs @Pubity Pets @AFVofficial

♬ original sound – Moose
@ziggylechat

#madcat #givemeattention #karen #angrycat #crazycat #catlover #vanturkish #kitty #chubbycat

♬ sonido original – Ziggy
@joelmwood

Such a needy dog #dogsoftiktok #cutedog #givemeattention #fyp #doggo #cutepuppy

♬ original sound – Joel Wood
@spikymichaeltheyorkie

He’s been doing this since he got out of the hospital to get my attention ☺️ #yorkie #dogsoftiktok #faker #givemeattention

♬ original sound – Spikey Michael

Поврзани вести

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков истакна дека „постојат држави како што е Република Северна Македонија каде што индивидуалните права се остаруваат...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете земји, со акцент на темите кои ги опфаќаат ново-формираните работни...

Дали пуканките се едни од најздравите закуски?

Пуканките се една од најпопуларните закуски. Сепак, честа дилема е дали пуканките навистина се една од најздравите закуски? Пуканките се навистина одличен избор за грицкање доколку не сакате да...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу Скопје и Софија. „Сакам да забележам дека...

Најважното

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...