Поврзи се

Свет

Најмалку 28 повредени во несреќа во забавен парк близу Севиља

Најмалку 28 лица, најголем број деца, се повредени  во несреќа во забавен парк во близина на Севиља.

Според првични извештаи, најверојатно пукнала вртелешката  Сан Хозе де ла Ринконада поради што оние кои биле на неа паднале, а металот ги приклештил.

Деветмина од повредените се хоспитализирани.

The post Најмалку 28 повредени во несреќа во забавен парк близу Севиља appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com