Поврзи се

Свет

Најмалку четворица загинати при експлозија во фабрика за пиротехнички материјали во Богота

Најмалку четворица загинаа, а 26 се повредени при синоќешната експлозија во фабрика за пиротехнички материјали во главниот град на Колумбија, Богота.

Од силната експлозија урната е двокатна зграда, а исто така оштетени се неколку возила и други објекти.

Колумбиските власти се уште ја испитуваат причината за експлозијата, но не се сомневаат дека инцидентот е поврзан со тероризам.

The post Најмалку четворица загинати при експлозија во фабрика за пиротехнички материјали во Богота appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com