НАЈСКАПИТЕ ОПЕРЦИИ ВО ИСТОРИЈАТА: Потрошиле цело богатство на хирурзи, го смениле личниот опис!

Да се ​​биде вечно млад или барем да се одржува илузијата на младоста стана императив денес, особено во светот на шоу-бизнисот, кој наметнува високи стандарди за убавина.

Затоа и не е чудно што многу познати дами не штедат пари само за да изгледаат помлади и поубави. Некои од нив ја уништија својата природна убавина, па дури и ги променија личните описи, а на некои уште поголема слава им донесе разубавувањето со уметници од пластика.

Издвоивме неколку од нив кои скапо го платија својот изглед, да бидат тоа што се денес.

Кајли Џенер – 2.000.000 долари.

Најмладата милијардерка на светот веројатно е шампион кога е во прашање сумата која ја дала за промена на изгледот. Младата ѕвезда со текот на годините многу се променила, а многумина велат дека тоа се случило благодарение на силната шминка и филери кои ги вбризгувала во усните и остатокот од лицето, како и телото.

Странските лекари неколкупати пред медиумите истакнаа дека Кајли направила многу работи на лицето, но и на телото – усни, мачкини очи, јаболчници, брадата, градите, задникот…

Она што е интересно е што Кајли признала дека ја направила само устата, а подоцна изјавила дека ги намалила.

Многумина ѝ замеруваа на нејзиниот изглед, бидејќи кога ќе ги погледнете нејзините фотографии денес, тешко е да се забележи она слатко девојче кое го сакаше темниот, речиси напнат стил по кој беше препознатлива како тинејџерка. Поради бројните операции, Кајли денес изгледа сосема поинаку.

Донатела Версаче – 50.000 долари.

Донатела со години е на врвот на листата на познати жени кои го промениле својот личен опис со естетски корекции и за жал не на толку добар начин, а не ретко се коментираат на интернет дека направила карикатура од самата себе.

Иако многумина веруваат дека познатата Италијанка некогаш била вистинска убавица и дека не и требала естетска хирургија, а сепак таа претерала и денес е бледа копија на некогашната русокоса.

Искривените усни, прекумерната употреба на ботокс, огромните количини на хијалуронска киселина на јаготките и брчките околу усните влијаеле Донатела да биде далеку од жената која ја запознавме на почетокот на 90-тите.

Таа самата призна дека е зависна од пластични операции, дека не мисли дека природниот изглед е добра работа, а откри и дека нема намера да прекине со операцијата.

„Не верувам дека е можно природно да старееме. Не верувам во природната убавина на жената“, изјави краторката во интервју во 2005 година.

Ким Кардашијан – 16.500 долари.

Најпознатата ријалити ѕвезда во светот, никогаш не зборуваше за корекциите кои ги правела низ годините, но на сите им е јасно дека не остана природна. Отсекогаш ја красела убавината, а решила дополнително да работи со пластичен хирург. Она што многумина и замеруваат е преголемиот задник кој го доби со импланти, но и никогаш не зборуваше за тоа.

Очигледно е дека со години вбризгувала ботокс и филери, а многумина тврдат дека од лицето го корегирала само носот. Покрај тоа, таа неколку пати го подигнала задникот и во него направила импланти, направила корекција на градите, а многумина се сигурни дека ги отстранила и ребрата за да добие потесен струк.

Ники Минаж – 11.500 долари.

Пред да ја достигне планетарната популарност, Ники Минаж беше непозната раперка од Њујорк, која на почетокот на кариерата изгледаше тотално поинаку од раперката со облини како што ја знаеме денес.

Ники со години беше обвинета дека има силикон во задникот, како и дека имала операција на носот. Кога станува збор за нејзиниот задник, раперката беше мета на многу критики кои отсекогаш ги одбивала.

Најшокантна од сите зафати што ги направила беше избелувањето на кожата, што славната пејачка исто така никогаш не го призна.

Меган Фокс – 8.000 долари.

Не е тајна дека Меган го среди лицето со пластичен хирург, но извесен период претерала со ботоксот и филерите, толку многу што во една прилика не можела да ги отвори очите, а потоа ја објавила фотографијата на социјалните мрежи, а подоцна се преправаше дека нема поим што се зборува.

Многумина веруваат и дека актерката неколку пати го оперирала носот, ги зголемила усните и ги подигнала јаготките.

Тој ги загрижи и вознемири фановите преку новото селфи на познатата актерка на кое таа изгледа прилично вештачки и повеќе личи на кукла од излог отколку на вистинска жена. Тогаш добивала навреди и остри критики, но не се огласувала за нив.

Поврзани вести

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.