Поврзи се

Балкан

Невреме во Хрватска и во Словенија, град со големина на јаболка нанесе многу штета (ФОТО)

Силно невреме проследено со град со големина колку јаболка, го погоди северниот дел на Хрватска, на границата со Словенија. Поточно во областа Горски Котар каде што градот нанесе најмногу штета.

Од фотографиите од порталот „24 сата“ може да се види дека вакво нешто одамна се нема видено. Градот нанесе штети на поседите, но и на автомобилите и куќите на жителите од ова место.

The post Невреме во Хрватска и во Словенија, град со големина на јаболка нанесе многу штета (ФОТО) appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com