Поврзи се

Македонија

Незир тргна на лекување во Турција – другарите го испратија од болница

Published

on

Дојдоа порано пред болницата и го чекаа нивниот другар кој ќе оди на лекување во Турција. Ова се блиските другари на Незир Чајани кој пред две години тешко се повреди кај езерото Матка. Од оваа несреќа Незир остана неподвижен и од пред две години е по болници.

-Текстот продолжува по рекламата-

„На Незир му рековме дека сакаме многу брзо да биде повторно меѓу нас. Ќе бидеме повторно другари како што бевме порано. Сега е малку подобро и комуницираме преку лаптоп, зборуваме на камера, се надеваме да биде подобро“, вели Агрон Реџепи.

Таткото на Незир вели дека за разлика од тоа како бил, сега Незир е подобро и надежта е голема да се излекува. Вели дека е потребно уште малку помош од хуманите луѓе.

„Во моментов е многу добро, сега за сега му треба рехабилитација што треба да се направи во Турција бидејќи во нашата земја не се прави. Благодарение на хуманите луѓе одлучивме момчето да го испратиме во Турција за да биде подобро“, посочи Феми Чајани.

Незири во Турција ќе патува со Брза Помош во лекарска придружба.

Незир се поздрави со другарите а тие му поскаа се најдобро пред да влезе во автомобил.

Незир Чајани пред 2 години со друштво отишле кај езерото Матка да се освежат, но за жал при скок од високо, тој се повредил на камењата под водата. Таткото на Незир им се заблагодарува на сите кои помогнале.

.

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Македонија

„Не ме разочаруваат луѓе кои зборуваат лошо за комисијата, ме разочаруваат тие што не даваат помош“, вели Караџовски

4NEWS.mk

ЛЕ: Еурофарм Пелистер поразен во Данска

Македонија

Бројот на потврдени случаи на коронавирусот во светот е близу 45 милиони

4NEWS.mk

Ќе доцни исплатата на повратот на „Викенд без ДДВ“

Македонија

Смогот ја зголемува смртноста од коронавирус за 15 отсто

4NEWS.mk

Истражувањето на невладиниот сектор открива поразителни резултати

Македонија

ФОТО: Погледнете како во моментов изгледа Скопје гледано од Водно

4NEWS.mk

За жена од Скопје итно потребна крвна плазма од КОВИД излекуван пациент, нејзините деца апелираат за помош!

Македонија

Караџовски: 10-тина лица се починати на пат, влез или при хоспитализација на Инфективна – заболените доцна доаѓаат

4NEWS.mk

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска позитивна на Ковид-19

Македонија

Марковски: Една маска која беше 2 денари, сега се продава за 60 денари

4NEWS.mk

Стоилковски: Издадена е наредба за мое присилно приведување

4NEWS.mk

Последната фотографија од Амди Бајрам

4NEWS.mk

Првичните анализи готови – Имало ли коронавирус во Македонија и пред 26 февруари?

4NEWS.mk

Седум тела во пратка од Србија пронајдени на пристаниште во Парагвај

Македонија

Марковски: Шведска со денови има 0 заразени – следна сезона нема да имаат проблеми, си ја зачуваа и економијата

Македонија

Носење маски на отворено е штетно?! – „Беспотребна паника, имаат дијареа и мислат дека е ковид-19“

4NEWS.mk

Левица бара декларација за односите со Бугарија и укинување на мешовитата комисија

Македонија

Спорот не е Делчев ниту јазикот, туку депортирањето на Евреите од Скопје – Бугарија бара Македонија да ја превземе вината за бркањето на Евреите

Македонија

Заев не гледа причина да поднесе оставка доколку има бугарско вето

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com