Поврзи се

Свет

Нова трагедија во семејството на Емилијано Сала, од тага почина и неговиот татко

Не издржа таткото на Емилијано Сала, утрово по три месеци од трагедијата во која загина Емилијано Сала од стцев удар почина и неговиот татко, Орасио Сала.

Фудбалерот, Емилијано Сала живтот го загуби пред три месеци кога авионот со кој патуваше од Нант за Кардиф, каде требаше да почне нова фудбалска авантура, се урна во Англискиот канал.

The post Нова трагедија во семејството на Емилијано Сала, од тага почина и неговиот татко appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com