Осуденик си го снимал животот во затвор и објавувал на интернет: „Добро утро, правам тост“

Затвореник објавувал клипови на платформата Тик Ток, но затворскиот персонал конечно ги отстрани.

Затвореникот сега е префрлен во затвор со висок степен на обезбедување, откако кај него биле пронајдени 17 мобилни телефони и 13 сим-картички.

Тој бил во затворот Далтон Креспо во Рио де Жанеиро, Бразил, каде споделувал снимки од неговата дневна рутина, вклучително и правење тост-сендвич.

На конкретната снимка тој напиша: „Добро утро на сите, Боже чувај ни го денот од злото“

Откако ги открија клиповите на Тик Ток, полицајците наредија претрес на ќелијата на затвореникот каде што пронајдоа 17 мобилни телефони, 13 SIM картички и мала количина на дрога.

На една од најпопуларните снимки на затвореникот, која има над 131.000 прегледи, се гледа како тој прави сендвич на рингла, а на профилот кој имал 4.202 следбеници и повеќе од 14.000 лајкови, се гледаат и снимки од затвореници како играат фудбал, чистат внатре во просториите, а биле покажани и некои од шверцуваните предмети.По откривањето на злосторството, затвореникот бил префрлен во високобезбедносниот затвор Лаерсио да Коста Пелегрино.

Поврзани вести

Британските медиуми го вброија Бихаќ меѓу најубавите градови во Европа

Британскиот магазин Тајм Аут пред крајот на годината и во пресрет на новата туристичка сезона состави листа на најубави европски градови како препорака за патување во текот на 2022 година, а една...

Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија и им беа предадени на семејствата

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа на 23 ноември во Република Бугарија. Посмртните останки...

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Во седиштето на СДСМ денеска кандидатура за претседател на партијата поднесе Јован Деспотовски. Рокот за доставување кандидатури истекува денеска во 16 часот, по што утре Централната изборна комисија ќе...

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...