Свет
25,512,993
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 17:12 17:12
Македонија
12,635
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 17:12 17:12
Македонија
2,702
Вкупно починати
Updated on 18/01/2021 17:12 17:12
Македонија
73,601
Вкупно оздравени
Updated on 18/01/2021 17:12 17:12

ОВА НЕКА ВИ БИДЕ ВЕЧЕРА: Заменете ги грицките и благото со оваа вкусна салата

Стиснете заби и отфрлете ги сите грицки, благо, хамбургери и слично од вашето мени. На пример вечерва вечерајте вкусна и богата салата.

Храната која ја внесуваме игра значајна улога за енергијата која ќе ја имаме во текот на денот, токму затоа потребно е да се внесува здрава храна во организмот.

loading...

И покрај тоа што слатките колачи и сендвичите со примамлив изглед и мирис се зараза која постојано нè тера да се навратиме на нив, потребно е да се каже стоп! Научете го вашето семејство и вашите деца од мали да консумираат продукти кои ќе им дадат здрав живот.

Стиснете заби и отфрлете ги сите грицки, благо, хамбургери и слично од вашето мени. На пример вечерва вечерајте вкусна и богата салата.

НАШ ПРЕДЛОГ

Откако Бугарија нè изигра – Вучиќ ќе ни даде 8.000 вакцини

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите откри дека Србија се согласила да помогне со 8000 вакцини од „Фајзер“. „Имам...

Полицијата казни пратеник кој додека возел зборувал на мобилен

Полициски службеници од СВР Скопје денеска му врачиле платен налог на пратеникот М.К., кој го прекршил Законот за безбедност на сообраќајот на...

Утре е Богојавление- Водици: Крстот нема да се фрла и нема да ги има масовните собири

На полноќ се отвора небото. Според православниот обичај, во домовите се пуштаат чешмите, за да се освети водата и се означува големиот...
Skopje
clear sky
-2.4 ° C
-2 °
-2.8 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mon
-3 °
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
5 °