ОВА СЕ НАЈСРЕЌНИ ДАТУМИ ВО 2022 ГОДИНА ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Тврди познатиот руски нумеролог!

Годината што доаѓа ќе биде многу поуспешна од претходната, се согласуваат сите астролози и нумеролози. Ѕвездите ќе ни бидат повеќе наклонети во следните 12 месеци и ќе имаме многу можности за личен и деловен напредок.

Во однос на положбата на ѕвездите и планетите, за секој знак има одреден период, но и датум во годината кој е поповолен од останатите.

Обележете ги овие денови во црвено и сето она што долго време сте планирале да го започнете, добро би било да започнете на овие датуми.

Според нумерологот Сергеј Ланг, тие се најсреќни во 2022 година:

Овен: 18 март и 27 октомври

Бик: 3 и 13 мај

Близнаци: 30 мај

Рак: 11 јули

Лав: 31 јули и 21 август

Девица: 16 февруари и 3 април

Вага: 22 октомври и 16 мај

Шкорпија: 18 ноември и 30 декември

Стрелец: 19 јануари и 23 ноември

Јарец: 8 јануари и 26 септември

Водолија: 8 март и 4 јуни

Риба: 12 април и 9 мај

Поврзани вести

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на студено време со умерен до...

Дневен хороскоп за понеделник (24.01.2022)

ОВЕН Доколку планирате некои нови инвестиции, тоа ќе ви се исплати. Во наредниот период судбината ви оди во прилог. Може да очекувате интересни случувања со личност која ви се...

Делови од Кисела Вода ќе останат без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:  - во периодот од 09.00 до 12.30 часот, корисниците од ул. Иван Хаџи Николов – ул. 3,...

Променливо облачно, многу студено и ветровито

Променливо облачно, многу студено и ветровито. Во планинските подрачја особено на запад локално ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Минимална температура: -12°C до -4°CМаксимална температура: -5°C до...

Најважното

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува...

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Еве какво време не очекува следниве денови

За време на викендов и во почетокот на наредната седмица ќе преовладува променливо облачно, ветровито и многу студено време со повремен слаб...