ОВА СЕ НАЈСРЕЌНИ ДАТУМИ ВО 2022 ГОДИНА ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Тврди познатиот руски нумеролог!

Годината што доаѓа ќе биде многу поуспешна од претходната, се согласуваат сите астролози и нумеролози. Ѕвездите ќе ни бидат повеќе наклонети во следните 12 месеци и ќе имаме многу можности за личен и деловен напредок.

Во однос на положбата на ѕвездите и планетите, за секој знак има одреден период, но и датум во годината кој е поповолен од останатите.

Обележете ги овие денови во црвено и сето она што долго време сте планирале да го започнете, добро би било да започнете на овие датуми.

Според нумерологот Сергеј Ланг, тие се најсреќни во 2022 година:

Овен: 18 март и 27 октомври

Бик: 3 и 13 мај

Близнаци: 30 мај

Рак: 11 јули

Лав: 31 јули и 21 август

Девица: 16 февруари и 3 април

Вага: 22 октомври и 16 мај

Шкорпија: 18 ноември и 30 декември

Стрелец: 19 јануари и 23 ноември

Јарец: 8 јануари и 26 септември

Водолија: 8 март и 4 јуни

Риба: 12 април и 9 мај

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација во официјална посета на Бугарија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска заминува за Софија каде ќе ја предводи владината делегација во дводневна официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидено и...

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...