Овие хороскопски знаци имаат најголеми шанси да останат сами до крајот на животот!

Некои од нас едноставно се толку безнадежни во љубовта што ни е судено да завршиме сами. Ѕвездите ни откриваат кои хороскопски знаци имаат најголеми шанси да живеат како самци.

Секој кој знае нешто за астрологијата може да каже дека не секој го има она што е потребно за да биде во врска.

Овен

Овенот делува гласно, арогантно, агресивно и застрашувачко, што може да направи потенцијалните партнери и додворувачи да се чувствуваат непријатно околу нив. Значи, големи се шансите оние кои би се осмелиле да се откажат кога ќе го видат овој став.

Бик

Тешко е да се влезе во животот на Биковите, кои се чини дека се совршено средени од темел до покрив, а нивната љубов и лојалност како однапред да се организираат за да не остане многу простор за некој нов. Биковите се многу систематски и ориентирани кон семејството, многу е тешко да прифатите нови луѓе во вашиот круг, но ако еднаш влезете во тој круг – ќе останете во него засекогаш. Таква е нахакан лојалност.

Близнаци

На многумина во нивното опкружување им е тешко да ги сфатат сериозно, преку перспектива на лојален и издржлив партнер, па луѓето често ги мислат на флерт, а не на посветени и долгорочни врски. Причината за тоа е нивниот нестабилен карактер и склоноста кон хиперболизирање на сопствениот лик и дело. Исто така, потенцијалните партнери често се исплашени кога ќе сфатат дека овој знак навистина има две страни на личноста.

Рак

Тие толку вешто ги градат ѕидовите околу себе и се изолираат од другите, што оние кои сакаат да им пријдат често немаат начин да го направат тоа и се изгледа премногу комплицирано и речиси невозможно. Затоа огромното мнозинство од нив се откажуваат од раковите. Ако ви е доста од рак, бидете трпеливи и почекајте тој да ја намали својата заштита.

Лав

Припадниците на овој знак бараат некој заљубен кој ќе ги сака повеќе отколку што се сакаат себеси, па не е чудно што им е толку тешко да го пронајдат вистинскиот партнер.

Девица

Покрај тоа што се однесуваат многу срамежливо и недостапно, Девиците често оставаат сосема погрешен впечаток за себе, поради што се однесуваат досадно и напорно. Луѓето ги гледаат како компулсивни и претерано организирани – луѓе на кои нема место за спонтаност, забава и уживање.

Вага

Припадниците на овој знак имаат спротивен проблем, се трудат да ги шармираат сите околу себе, па потенцијалните партнери се откажуваат од се бидејќи им се чини дека не може да им се верува. Така, Вага, воздржете го својот освојувачки дух, па некој „трајно“ да ве гледа како личност.

Шкорпија

Настапот на припадниците на овој знак делува застрашувачки и чуден, па колку и да изгледаат секси и привлечни, некоја чудна енергија што ја зрачат често ги одбива додворувачите. Скорпиите можат да дејствуваат и да зрачат многу темно, иако тоа не им изгледа така. Исто така, овој знак многу често има огромна доза на цинизам и некаков агресивен став/начин на зборување, кој ги одвраќа луѓето од нив.

Стрелец

Делува толку опуштено, спонтано и разиграно што едноставно остава впечаток на сериски заводник, а повеќето луѓе не сакаат да се плеткаат со нив. Од друга страна, Стрелците кога ќе се заљубат се многу лојални, отворени и спремни да и дадат се на саканата личност.

Јарец

Нивните одбранбени механизми се толку силни што луѓето што им се допаѓаат имаат впечаток дека ќе им требаат години додворување за да ги освојат и задржат. Веднаш ви е јасно зошто голем број од нив уште на старт се откажуваат од Јарецот!

Водолија

Колку и да се дружељубиви, тие делуваат многу недостапно во светот на љубовта, како да немаат доволно концентрација да работат само на една врска. Ова е обично измама, бидејќи Водолијата може да сака многу длабоко, но најмногу се плаши да не биде повредена.

Риба

За време на заведувањето, припадниците на овој знак обично ги обзема чувство на срам и непријатност, па само ќе се кикотат и ќе се однесуваат несоодветно, а на потенцијалниот партнер поради таквото однесување ќе му биде многу тешко да препознае што навистина мисли за него.

Поврзани вести

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа и одделни состаноци на работните групи утврдени за време...

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Најважното

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...