Свет
13,284,507
Вкупно активни случаи
Updated on 21/06/2021 01:54 01:54
Македонија
287
Вкупно активни случаи
Updated on 21/06/2021 01:54 01:54
Македонија
5,475
Вкупно починати
Updated on 21/06/2021 01:54 01:54
Македонија
149,862
Вкупно оздравени
Updated on 21/06/2021 01:54 01:54

Заев за ТВ21 зборува за предлозите кои ги доставил во Бугарија за решавање на спорот

Премиерот Зоран Заев во изјава за Телевизија 21, зборува за посетата на Бугарија како и папката која ја доставил со предлози за...

Спречен шверц на марихуана преку Охридско Езеро

Полицијата од албанскиот град Поградец спречила шверц на марихуана од Албанија во Македонија преку Охридско Езеро. Упасени се две...

Понесете чадор, попладнево дожд, до кога ќе биде вака?

Од вторник следува стабилизирање на времето со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени.   Времето претпладне ќе...

Нова експлозија во фабрика „Слобода“ – наредена итна евакуација

Тројца работници се полесно повредени, а еден е задржан на одделение за интензивна нега на лекување, јави Бета. Две...

Во Врање и Лозница на вакцинација 2.000 граѓани на Македонија и БиХ

Во Србија продолжува бесплатната вакцинација на граѓаните од соседните земји, а во Врање викендов се вакцинираат граѓани од Северна Македонија, за разлика...

Марко фотографирал мистериозен инсект кој ја каснал неговата ќерка, а на местото се појавило…(ФОТО)

Загрижениот Марко Марковиќ од Белград сподели фотографија од инсектот што ја гризна неговата ќерка додека таа спиеше на социјалните мрежи, објаснувајќи дека...

65.000 бебиња се родени во Германија во март 2021 година

Коронакризата, карантините, полицискиот час си го направи своето. 65.00 бебиња се родени во Германија само во третиот месец од годината.

Овој потег на папата ги воодушеви сите: Го преживеала Аушвиц и го бакна истетовираниот број на раката

Папата Франциско го бакна бројот истетовиран на раката на Лидија Максимович, која преживеа медицински експерименти во нацистичкиот логор Аушвиц кога му беше...

Руски сенатор за протерување дипломат од Скопје: Инфициран со антируско заболување

Русија ќе одговори на потезите на Северна Македонија, која го протера рускиот дипломат од земјата, рече членот на Комитетот за меѓународни работи...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com