Поврзи се

Македонија

Пендаровски: Не смееме да се коцкаме со иднината на државата

Конзенсуалниот кандидат Стево Пендаровски, денеска од Прилеп истакна дека е уверен како граѓаните нема да дозволат изолација која ќе ја има ако триумфира нивниот конкурент.

„Нивната концепција е изолација, поништување на Преспанскиот договор, и целосна изолација. Затоа не смееме да се коцкаме со иднината на државата. Ова што досега е направено и на меѓународен план, и на внатрешен план во делот на внатрешната кохезија кои оваа влада ги направи, не смееме да ги ставиме под ризик“, изјави Пендаровски пред граѓаните во Прилеп.

 

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com