Поврзи се

Македонија

Пендаровски од Прилеп: Нема сè да заврши во првиот круг, потреба е мобилизација

Пендаровски не верува дека уште во првиот круг од претседателските избори тој ќе биде идниот претседател на Република Северна Македонија.

„Битката ќе биде долга. Мали се шансите за да се заврши во првиот круг поради законските прагов, меѓутоа сеедно. Сакам да кажам на крајот дозволетеми дека мора да имаме максимална мобилизација и не треба да спиеме“, порача Стево Пендаровски од Прилеп.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека не смее да се останува дома за време на изборниот процес.

„Не смееме да остануваме дома. Многу е важно, го бираме првиот човек на татковината наша. Конечно, да имаме вистински претседател кој што заедно со централната власт ќе чекори напред“.

Во Прилеп владеачката партија не одржа класичен митинг, туку беше трибина на која присутните имаа можност да поставуваат прашања до Стево Пендаровски.

Од Прилеп за ТВ21, Јовица Пауноски.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com