Поврзи се

Македонија

Пендаровски: За разлика од нашиот, концептот на главниот опонент е изолација (ВИДЕО)

Својата кампања за претседател кандидатот Стево Пендаровски ја почнува од Прилеп. Пред главниот настан, односно пред главната трибина, Пендаровски посети неколку општини од прилепско, и се обрати на јавноста.

Информациите ги носи репортерот на ТВ21 Јовица Пауноски.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com