Поврзи се

Македонија

Поради неплаќање кирија, две од трите галии ќе бидат отстранети од реката Вардар

Published

on

Две од вкупно три галии кои се наоѓаат во реката Вардар во центарот на Скопје, ќе бидат отстранети поради тоа што не плаќаат кирија на Градот, пренесува порталот САКАМДАКАЖАМ, потпирајќи се на изјава од кабинетот на градоначалникот Петре Шилегов.

-Текстот продолжува по рекламата-

Град Скопје го раскина договорот за галијата во реката Вардар кај хотелот „Холидеј Ин“. Договорот е раскинат пред десетина дена поради неплатена кирија во треаење од четири месеци. Во март поради истата причина, е раскинат договорот за галијата кај „Мепсо“.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија