Поради расправија во емисија, Јована се сокри под маса: Летаат навреди, водителката вели „срам ми е“

Психијатарот Јован Мариќ, кој неодамна изјави дека неговиот син Матеја (20) се обидува да го избрка од неговиот дом, се приклучил на „Ново јутро“ од спорниот стан и влегол во жестока расправија со адвокатот на неговиот син Немања Јоловиќ.

Откако Јоловиќ повтори дека Мариќ го избркал син му од станот кога имал 10 години со мајка му, психијатарот се вклучил во програмата и му рекол дека тој е најголемиот лажго од сите и дека поминал две години во затвор за поткуп на медиуми.

За време на нивниот жесток судир, водителката Јована Јеремиќ реши да направи нешто неочекувано!

Додека Јован зборуваше за својата личност, водителката реши да се скрие под масата.

“Има нешто што се нарекува самоанализа, интензивно работам на негативни особини. Пораснав без татко. Жал ми е што и Матеја ќе порасне без татко и ќе порасне покрај жени и на тој начин ќе формира личност”, рече Мариќ.

„Се кријам, така реагирам кога се срамам“, изјави Јована.

Самата Јована влезе во конфликт со Мариќ, кој ја спомена и нејзината ќерка.

„Затоа што си толку безобразен, сега ќе ме слушнеш! Не си на место, безобразен си и никогаш не си бил господин. Што направи и покажа сега, дека манипулираш во јавноста дека син ти те брка надвор од станот, тоа ти е срамота. Срамота е како се однесуваш со син ти и што си му приготвувал од 19 години. За кого можеш да бидеш психијатар и кого можеш да лечиш кога не можеш да се насочиш? Не сте повикани да ми давате дијагноза за тоа како зборувам, колку зборувам и за што зборувам, ниту пак на фин начин да ми наметнувате дијагноза. Немојте да барам вас да ви се направи вештачење и да се испита вашата состојба на свеста, бидејќи со тоа никој не се занимавал досега. Ова ви е прв и последен пат да користите јавен простор, да поставувате дијагнози и да ја злоупотребувате функцијата психијатар во јавноста, бидејќи тоа го правите цело време“, го искара Јована.

Поврзани вести

ВИДЕО: Граѓаните им оддаваат почит на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

На плоштадот „Скендербег“ во Скопје се собраа голем број граѓани. Тие им оддаваат почит на 45-те жртви во трагичната несреќа во Бугарија.

До Амбасадата во Словенија доставени 187 изработени патни исправи, 137 се веќе издадени

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утрово ја посети нашата Амбасада во Република Словенија, каде што на покана на амбасадорката Сузана Зеленковска, се запозна со работата на базната станица за мобилно издавање...

Дебар: Меѓу складиран градежен материјал пронајдено оржје, муниција и марихуана

Полициските службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи, помеѓу скадран градежен материјал пронашле оружје, муниција и марихуана. – Вчера околу 14 часот,  помеѓу складиран градежен материјал на улицата „Црн Дрим“...

Карл Нехамер e нов австриски канцелар?

49-годишниот Карл Нехамер ќе биде нов австриски канцелар и шеф на конзервативната Австриска народна партија, одлучи партијата. Според Нехамер, ова едногласно денеска го одлучиле партиските највисоки тела.

Најважното

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...

ВИДЕО: „Изгубив 5 членови од семејството – ќе ја бараме правдата“

Дамир Османов од Сингелиќ , кој во страшната несреќа на автопатот „Струма“ изгуби 5 лица од семејството, денеска на аеродромот во Скопје...

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници од автобуската несреќа...