ПОРАНЕШНИОТ АНГЕЛ НА ВИКТОРИЈА ГО ПОКАЖА СОВРШЕНОТО ТЕЛО НА ПЛАЖА: Еве како ја одржува линијата! (ФОТО)

Убавата манекенка Кендис Свонпул (33) се најде на 10. место на листата на Форбс за најплатени модели во светот, со заработка од 3.000.000 во последната година.

Таа беше и заштитно лице на каталозите за костими за капење на Викторија од 2007 до 2010 година, а на „FHM листата на 100 најсекси жени во светот“, оваа прекрасна манекенка се најде на 61. место и се најде на насловната страница на италијанските изданија на магазинот „Вог“.

ФОТО: Инстаграм angelcandices

Кога станува збор за нејзината витка линија, оваа манекенка своевремено за странските медиуми изјави дека сака обилен појадок и дека благодарение на богатите оброци кои ги има во текот на денот, нема потреба од тајна закуска навечер. Тоа го покажа неодамна во Мајами, а за своите прехранбени навики вели:

„Сакам да имам обилен појадок. А кога станува збор за ручек и вечера, имам едно правило. Секогаш јадам нешто обилно за време на ручекот, како пилешко на скара, зеленчук и варен ориз, а секогаш јадам свежа салата или супа за вечера“, вели тој. таа.

Како што вели таа, наместо да ги брои калориите кои секојдневно ги внесува во своето тело, таа едноставно го слуша своето тело кое и „кажува“ што и треба.

„Секогаш го слушам своето тело, па се чувствувам удобно да ја приспособам исхраната на мојот начин на живот“, додаде таа.

Иако сака да ја балансира исхраната, Кендис сепак признава дека понекогаш се опушта со диети, а често знае и да ја прекине својата рутина. Меѓутоа, кога се подготвува за модната недела, вели, мора да внимава што консумира.

„Се трудам да јадам хранлива и здрава храна за тие денови“, истакнува манекенката и додава:

„Пијам многу кафе, затоа што, на крајот на краиштата, јас сум мајка која мора да го балансира животот на моделот и животот на нејзините родители.

Поврзани вести

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа и одделни состаноци на работните групи утврдени за време...

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Најважното

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...