Повикала полиција поради „с*кс бонбони“ кои ги нашла во продавница

Една баба неодамна била толку разбеснета од „експлицитните“ слатки што се продавале во продавница за морска храна што повикала полиција.

Сузан Радфорд била во посета на Бридлингтон, Источен Јоркшир, со своите внуци за време на полумесечен одмор кога забележала, за неа, контроверзни слатки.

Странските медиуми пишуваат за шарени бонбони во форма на п*ниси со имиња како „камен п*нис“ и „големо момче“.

Во интервју за HullLive, бабата, која била медицинска сестра 36 години, изјавила дека била шокирана кога го видела ова „на дофат на децата“.

„Зошто децата би биле изложени на тоа?“, рече таа.

Предметната продавница се наоѓа веднаш до забавниот парк Променад, а Сузан веднаш посакала да се занимава со неа.

Сакав да им кажам, но девојчињата зад шанкот имаа само 15 или 16 години. Наместо тоа, таа контактираше со полицијата и локалните власти.

„Полицијата беше прилично незаинтересирана и рече дека тоа не е незаконско, така што не можат ништо да направат за тоа“, рече таа, додавајќи:

„Поентата ми е дека не би било во ред децата да се носат во продавница за порнографии каде што може да се очекуваат такви работи, па зошто е во ред да се има во продавница за слатки покрај море“, заклучила таа.

Поврзани вести

ПОРАДИ ОВА, ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ГО ГУБАТ ТЛОТО ПОД НОЗЕТЕ: Стрелецот не поднесува осаменост, Овенот кога го игнорираат…

Животот понекогаш не доведува во тешки ситуации со кои не можеме да се справиме на вистински начин. Некои бараат помош од пријател, а некои сакаат да поминат низ бура која ја преплавила...

2022 Е ГОДИНА НА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Магичната серија 2-2-2 им носи успех и луда среќа на овие знаци!

2022 година ќе биде година на големи промени. Специфичен е од повеќе причини, особено поради тоа што го красат три пара. Оваа серија има посебно значење и моќ, велат нумеролозите.

ОВА СЕ НАЈПОЗНАТИТЕ СРПСКИ ВАМПИРИ: Плашеле, заразувале и давеле луѓе, а еден од негова вдовица барал многу НЕОБИЧНА РАБОТА!

Во Србија за прв пат се документирани вампири, односно починати кои имале надуени лица и тела, изразени очи, долга коса и нокти, кои оживуваат и прогонуваат членови на нивното семејство и заедница!

Среде Пекинг се пејат песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее познатиот хит на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...