Пожар на товарен брод во близината на Мајорка, во тек е спасувачка акција - 4NEWS.mk
Поврзи се

Свет

Пожар на товарен брод во близината на Мајорка, во тек е спасувачка акција

Пожар избувна на италијанскиот трговски брод „Гранде Еуропа”, на 25 милји јужно од градот Палма на островот Мајорка, пренесува „Спутник“. Во моментов два хеликоптери и три бродови спроведуваат спасувачка операција.

На бродот имало 14 членови на екипажот кои биле евакуирани, додека неколкумина останале на бродот помагајќи за гасење на пожарот.

The post Пожар на товарен брод во близината на Мајорка, во тек е спасувачка акција appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com