Поврзи се

Македонија

Пратениците од понеделник на работа – пленарна седница за избор на претседатели и членови на комисиите

Published

on

Собранието од понеделник ги отвара вратите за пратениците. Политичките партии се договорија за именување на претседатели и членови на 20 те собраниски комисии. Се очекува да гласаат сите пратеници, бидејќи партиите постигнаа консензус и во работните тела има претседатели и членови од сите партии. По осум комисии ќе раководат СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, 3 добива ДУИ и 2 Алијанса.

-Текстот продолжува по рекламата-

Претседателот на Собранието Таљат Џафери не очекува проблем во обезбедувањето мнозинство иако власта во моментов има само 60 пратеници.

В понеделник треба да се верификува и мандатот на пратеничката Емилија Рамбабова, која ќе ја замени министерката Јагода Шахпаска. А пак пратеникот Арбен Зибери утре треба на направи тестот за коронавирус од  што ќе зависи дали ќе гласа одвоен од останатите пратеници.

Loading...

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com