Поврзи се

Македонија

Прскање против комарци во Скопје – ТВ21 во авион за да ја следи дезинфекцијата во метрополата

Published

on

Во раните утрински часови се правеа последните подготовки во хангарот на спортскиот аеродром во Скопје. Авионите се подготвени да полетаат.
Два авиона ќе вршат дезинфекција против комарци.
Потоа следи и препаратот против комарци.
Препаратот треба да се измеша со вода, литар препарат со 4 литра вода.
Се е подготвено и се чека да изгрее сонцето. Новинарите ќе го следат летот со друг спортски авион. Се палат моторите и авионите полетуваат кон чистото небо над Скопје.
Дезинфекцијата за комарци се прави рано наутро со изгревањето на сонцето, кога, според експертите, е најдобро време бидејќи комарците се гладни и бараат храна. Според експертите овој препарат е меѓу најдобрите на пазарот. Дезинфекцијата ќе продолжи и утре а се апелира пчеларите да внимаваат и да ги заштитат пчелите за време на прскањето.

-Текстот продолжува по рекламата-

.

Извор: ТВ21

Loading...
Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Се огласија од иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец

Македонија

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Македонија

Албанскиот јазик отстранет од меморандумите! Царовска вели нема промени, но соопштенијата се испраќаат само на македонски

Македонија

Касами: Приватните компании треба да спроведат двојазичност, бидејќи дел од дипломираните Албанци не говорат добро македонски

4NEWS.mk

Лиза Шаќири до Касами и Груби: Не не омаловажувајте, ретко кој дипломиран Албанец не знае македонски!

Македонија

ВИДЕО: Полиција околу зградата во која живее Гордана Јанкулоска, се проверува секое возило

4NEWS.mk

Повторно македонци се вмешаа во претседателските избори во САД

4NEWS.mk

Хоспитализиран Љубе Бошкоски поради компликации со коронавирусот

Македонија

МВР ја „чува“ екс министерката Јанкулоска – Груевски во Будимпешта, соработниците се соочуваат со затвор

4NEWS.mk

Предвреме ќе се исплатат септемвриските пензии

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com