Поврзи се

Македонија

Рашиди: Албанците во Битола и Ресен немаат елементарни услови за живот како вода за пиење

Published

on

„Во оваа изборна единица државата има многу малку помогнато има многу малку инвестиции особено за албанците кои што живеат во Битола, Ресен, тие немаат елементарни услови за живот како вода за пиење, не им се купува тутунот и немаат никаква патна инфраструктура и канализација. Во врска со ова коалицијата АА-Алтернатива има сериозна понуда за да ги елиминира сите овие недостатоци за граѓаните, тоа е дел од нашата програма која произлегува од разговорите со граѓаните за нивните потреби во овој дел од земјата“, истакна носителот на ИЕ. 5 од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Сурија Рашиди во изборната дебата на ТВ21.

-Текстот продолжува по рекламата-

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија