Поврзи се

Македонија

Рашиди: Премиер Албанец би бил подобар од сите досега

Published

on

Носителот од Алијанса за Албанците во петтата изборна единица Сурија Рашиди во изборната дебата на ТВ21 истакна дека премиер Албанец би бил подобар од сите досега.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Јас истотака сум Албанец од оваа држава кој би бил среќен и задоволен да видам еден Албанец премиер, бидејќи јас сметам дека Албанците имаат доволни капацитети за да имаат и премиер Албанец, дури верувам дека еден премиер албанец би бил подобар од сите до сега што биле, но кога со еден ваков предлог се излегува во очи на капањата ова за жал е манипулација“, порача Рашиди.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија