Поврзи се

Македонија

Репрезетативните синдикати во културите утре на состанок со Министерството за култура

Published

on

Репрезентативните синдикати во културата утре во 12 часот ќе се одржат состанок со Министерството за култура.

-Текстот продолжува по рекламата-

На состанокот ќе бидат согледани актуелните состојби во однос на процесот на доставување на потребната документација за плата од страна на институциите и ќе се најде најсоодветното решение за излез од оваа исклучително деликатна ситуација.

“Сепак, во моментов покрај финансиски проблем, 3600 луѓе имаат и здравствен проблем, односно немаат осигурување во време на светска пандемија”, велат од СКРМ.

Loading...

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com