САМО ПОГЛЕДНЕТЕ ГО МАЖОТ И ЌЕ ДОЗНАЕТЕ ДАЛИ ИЗНЕВЕРУВА: Овие 7 знаци го издаваат!

Жените само врз основа на машкото лице можат да откријат дали тој е склон кон прељуба или не, тврди водечкиот британски експерт за врски и секс Трејси Кокс.

Проучувајќи ги претходните истражувања за изневерувањето, говорот на телото и древната кинеска вештина за читање на лицето на Ксијанг Меин, таа откри дека некои елементи на физичкиот изглед се повторуваат кај прељубниците.

Високите мажи изневеруваат почесто од ниските

Високите мажи имаат повеќе полов хормон тестостерон од пониските, што значи дека имаат и посилен сексуален нагон. Затоа се повеќе склони кон вонбрачни афери, пишува Дејли Мејл.

Јазот меѓу очите го открива прељубникот

Растојанието меѓу очите е пропорционално спротивно на неговиот интерес за жена, па колку е поголем, толку побрзо ќе бара љубовница. Помал јаз значи помала веројатност за измама.

Веѓите и носот укажуваат на силно либидо

Густите веѓи, според традиционалната кинеска вештина за читање веѓи, симболизираат силно либидо, додека ретките се знак на слаб сексуален нагон. Слично е и со грбавиот нос, па мажите со таков нос сакаат да експериментираат во кревет, а сексот им е приоритет број еден.

Види ги моите мускули…

Мажите кои вежбаат само еден дел од телото во теретана, а другите ги занемаруваат, сакаат комплименти. Тренерите го нарекуваат овој стил на вежбање „мускули во огледало“, бидејќи тие служат само за да се покажат.

Квадратната форма на лицето е показател за неверство

Припадниците на посилниот пол со квадратно лице и изразени коски се повеќе склони кон егоцентризам, занемарувајќи ги потребите на својата поубава половина и задоволувајќи ги нивните искушенија. Истражувањата покажаа дека тие се повеќе склони кон изневерување.

Поголеми тестиси, поголема веројатност да изневерите?

Научниците тврдат дека големината на тестисот влијае и на неговата верност. Така, мажите со големи тестиси произведуваат повеќе сперматозоиди од оние со помали и имаат повисоко либидо.

Го открива и тоа што пие

Мажите кои пијат алкохол умерено изневеруваат речиси 82 отсто поретко од оние кои посегнуваат по чаша повеќе, потврдија претходните студии. Покрај алкохолот, слично дејство има и кафето. Оние кои пијат две шолји кафе дневно се повеќе склони кон измами од оние кои не пијат.

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација во официјална посета на Бугарија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска заминува за Софија каде ќе ја предводи владината делегација во дводневна официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидено и...

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...