Свет
25,823,788
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 19:26 19:26
Македонија
11,311
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 19:26 19:26
Македонија
2,768
Вкупно починати
Updated on 22/01/2021 19:26 19:26
Македонија
76,045
Вкупно оздравени
Updated on 22/01/2021 19:26 19:26

Се појави нова бомба во која наводно се слуша гласот на Мицкоски: Се борам ова СЈО да не помине…

Во јавноста се појави нова „бомба“ наводно се слушаат гласовите меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, и Зоран Милевски – Кичеец.

Во неа наводно се слуша гласот на Мицкоски како вели: „Се борам сам ова СЈО да не помине, автоматски и неговиот предмет, тој „Империја“, се слуша во гласот, и се мисли на предметот во кој обвинет беше Орце Камчев.

Во вториот разговор наводно гласот на Мицкоски вели дека е единствен кој се бори со сите случаи, а гласот кој наводно е на Кичеец му одговора: „Реално, во вас се сите џокери“.

„Да, ама знаеш, ова делува малку мазохистички. Ем ме тепаат, ем имаат очеквуања од мене“, наводно вели Мицкоски.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Според мерењата на квалитетот на безжичните електронски комуникацискии мрежи на АЕК, мрежата на оператор А1 покажува далеку подобри перформанси од Македонски Телеком

Според Извештајот за состојбата на квалитетот на јавни електронски комуникациски услуги обезбедени преку јавни електронски комуникациски, кој се базира на мерењата кои...

Владата ги објави платите на премиерот и министрите: Заев, Спасовски и Шахпаска со најголеми плати – Филипче меѓу помалку платените

Владата на својата официјална веб-страница објави список со платите на премиерот, вицепремиерите и министрите за месец декември. „Како дел од заложбите...

Почина актерот Љупчо Тодоровски – Упа

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа. Љупчо Тодоровски –Упа покрај со актерство, се занимаваше и со театарска режија,...
Skopje
scattered clouds
4 ° C
5 °
3 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
4 °
Sat
8 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
5 °