Се сеќавате ли на Хурем? Актерката денес изгледа непрепознатливо

Турската актерка Мерјем Узерли (40) блесна на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал во четвртокот.

На денот на отворањето, таа носеше шарен фустан, припиен до кожа. Фустанот имаше длабоко деколте и беше украсен со блескави детали. Со фустанот искомбинирала едноставно ланче, а косата ја собрала во ниско опавче.

Вториот ден таа на фестивалот облече долг црн фустан на кој имаше и блескави детали.

Мерием се прослави со улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, која се емитуваше од 2011 до 2014 година. Тогаш црвенокосата актерка ги освои срцата на публиката, а до ден денес изгледа речиси непрепознатливо.

Таа денес има руса коса, а многумина шпекулираат дека направила козметички зафати.

Инаку, актерката се повлече од актерството по „Сулејман“. Од крајот на снимањето на серијата, таа стана мајка на две девојчиња.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното