Селмани: Ѓорчев ќе беше многу подобар кандидат – на 27 април само тој ги бранеше Заев и пратениците - 4NEWS.mk
Поврзи се

Македонија

Селмани: Ѓорчев ќе беше многу подобар кандидат – на 27 април само тој ги бранеше Заев и пратениците

Ѓорчев ќе беше многу подобар кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, од професорката Гордана Силјановска Дафкова. На 27 април само Ѓорчев ги бранеше Заев и пратениците, а сите други само гледаа, рече вечерва во студиото на ТВ21, Имер Селмани.

Селмани додаде дека доколку Ѓорчев бил кандидат ќе ги освоел и други гласови, а не само традиционалните гласови на ВМРО-ДПМНЕ.

Селмани: Ѓорчев ќе беше многу подобар кандидат – на 27 април само тој ги бранеше Заев и пратениците

Селмани: Ѓорчев ќе беше многу подобар кандидат – на 27 април само тој ги бранеше Заев и пратениците

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 14. März 2019

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com