Поврзи се

Македонија

Шеќеринска: ИЕ 5 е нашата држава во мало, по убавини но и проблеми

Published

on

Носителот од СДСМ во петтата изборна единица, Радмила Шеќеринска вели дека во изборната единица 5, се работи за држава која е собрана во мало, по нејзините убавини, но истовремено и проблемите.

-Текстот продолжува по рекламата-

„На граѓаните им должиме одговори пред да го побараме нивниот глас. Изборната единица 5, е буквално нашата држава во мало и од аспект на проблеми и од аспект на убавина. И од аспект на етнички, и од аспект на јазичен и религиозен сотав“, изјави Радмила Шеќеринска – носител во ИЕ 5 од коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ.

ТВ21 чеверва започнува со изборни дебати на кои идните пратеници во новата Влада ќе може да се претстават себе си, партијата но и изборната програма.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Заев: Му понудив заедничка Влада на Мицкоски

Македонија

Заразен оџа, затворени 8 џамии во градот – болницата во Кичево тешко се справува со ковид-19

4NEWS.mk

На Јутјуб објавена нова „бомба“ за Зоран Заев

4NEWS.mk

Ахмети: Го сакаме нашиот дел за кој сме пролеале крв

4NEWS.mk

Чулев: Имаме информации дека криминални структури ќе вршат притисок и поткуп на гласачи

Македонија

Шеќеринска: Гласав за Талат Џафери да биде претседател на Собрание по цена да го изгубиме животот

Македонија

ДИК го усвои протокол за гласање, ако не носите маска и ракавици нема да може да гласате

Македонија

Се појави нова бомба во која наводно се слуша гласот на Мицкоски: Се борам ова СЈО да не помине…

4NEWS.mk

Вратени Македонци кои се обиделе да влезат во Грција преку Бугарија

Македонија

ВИДЕО: Обилни врнежи во Битола, градот изгледа како Венеција

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија