ШТО ДА ПОДАРИТЕ НА ВАШИТЕ ДРАГИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ, А ДА НЕ ПОТРОШИТЕ ПОВЕЌЕ ОД 300 ДЕНАРИ: Овие ситници се полн погодок!

Празниците се време на подарување, но ние претеруваме последнава година, можеби една деценија.

Целата плата можеме да ја потрошиме на подароци за драги луѓе, што не е лошо, ако сте ја заштедиле претходната плата со која ќе можете да ги платите сметките и да ги обезбедите основните потреби по избезуменото трошење.

Порано за Нова Година и Божиќ се даваа сосема различни подароци. На пример, наместо чоколадно јајце со играчка која му е интересна на детето на неколку минути, децата добиваа зашекерени јаболка или кесичка бонбони. И тие беа многу посреќни!

Да бидеме реални – никој не очекува да добиете куќа, брендирани чевли или парче облека со четирицифрена цена за празниците. Празниците се за симболични подароци, а поентата не е да го испразните паричникот, туку да ја израдувате саканата личност!

Затоа, ви предлагаме неколку подароци кои можете да ги подарите на вашите најмили, во согласност со нивниот вкус и потреби, а кои не чинат повеќе од 300 денари!

Топли чорапи со празнични мотиви

Корисни во текот на целата зима, нема кој не му требаат, а празничните мотиви ги прават навистина посебни!

Декорации на новогодишна елка

Ова е многу оригинален подарок, бидејќи најчесто си купуваме украси, па ретко кој би се сетил да ги подари на некој друг. Изберете неколку убави топчиња, шишарки, ѕвездички (нивните цени се движат од 20 динари), направете убава комбинација која ве потсетува на таа личност и нејзиниот стил и ќе видите дека ентузијазмот нема да изостане!

Женски ситници

Секогаш потребните детали како мини козметички комплет, комплет за нокти, миризливи сапуни, креми, лак, четки за коса, крпи или необични шноли никогаш не се лош избор!

Накит

Ако жената на која и купувате подарок ја сака и носи накит, еве го совршениот подарок! Изборот е навистина многу голем, а цените се многу пристапни, затоа искористете ги овие празници да подарите на мама, сестра, пријателки, соседи или колешки прекрасен прстен, привезок, ланче…

Чаша и чај

Во што повеќе уживаме во студените зимски денови отколку во топол чај со некој убав вкус? Одберете убава шолја, со или без празнични мотиви, додадете кутија чај со вкус што му се допаѓа на личноста, а еве еден прекрасен подарок!

Ситници за куќата

Многумина најмногу се радуваат кога ќе добијат некои ситници за дома како подарок. Ако некој од вашите сакани е токму таков, имате одличен избор – убав држач за крпи или крпи, комплет кујнски крпи, украсна свеќа, празнични свеќи, тегли за зачини, тегла со сокови, термос, рамка за фотографии, албум , вашата заедничка фотографија во рамка … И многу повеќе.

Подароци за јадење

Што и да измислиле и дале на продажба до денес, сепак ништо не може да се спореди со свежо подготвени домашни колачиња спакувани во убава тегла!

Поврзани вести

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа и одделни состаноци на работните групи утврдени за време...

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Најважното

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...