Силно невреме во Херцеговина - 4NEWS.mk
Поврзи се

Балкан

Силно невреме во Херцеговина

Реонот на босанскиот Херцеговско-неретванскиот Кантон доцна попладнево го зафати невреме проследно со силен ветер.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи на Херцеговско-неретванскиот Кантон од ударите на силниот ветер се првртеле две камионски приколки, но при тоа нема повредени.

Едната приколка се превртела на патот Мостар-Невесиње во мостарската приградска населба Бишќе Поље, а втората на патниот правец Столац-Берковиќи.

Цивилната заштита на Мостар упати предупредување до граѓаните да избегнуваат престој или минување крај стари и оштетени дрва и напуштени објекти, како и да преземат мерки за самозаштита.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com