Снег среде мај во Хрватска, блиску до главниот град Загреб - 4NEWS.mk
Поврзи се

Балкан

Снег среде мај во Хрватска, блиску до главниот град Загреб

Ниту самите Хрвати не очекуваа дека снег ќе паѓа на средината на мај, но тој денеска веќе неколку часа паѓа во близината на главниот град Загреб. Ова видео е од познатиот скијачки центар „Сљеме“ кој се наоѓа во близината на метрополата на Хрватска.

Инаку врнежи од снег се забележани и на повисоките места во БИХ и во Словенија.

The post Снег среде мај во Хрватска, блиску до главниот град Загреб appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com